Spring til indhold
SÆSON 2026 HERRE & DAME ELITE
← Løbskalender

CYKELHOLD · 2026

Lidl - Trek

Holdet kort fortalt

Lidl - Trek er registreret med holdkategori WT og licensland Germany i holdprofilen for 2026. Holdets forkortelse er LTK. Det registrerede cykelmærke er Trek. Den registrerede holdhistorik går tilbage til 2011 og kan omfatte tidligere holdnavne.

Sæsonen 2026

Lidl - Trek er registreret med 9.471 spilpoint i 2026, fordelt på 1.778 importerede rytterresultater fra 44 ryttere. Resultaterne omfatter 21 sejre, 61 podieplaceringer og 188 placeringer i top-10.

Om datagrundlaget

Baseret på importerede holdoplysninger og endags- og etaperesultater i 2026. Resultater tilskrives holdet på resultatdagen. Sejre indgår i podieplaceringerne, som også tæller med i top-10. Samlede klassementer indgår ikke, og historikken angiver ikke nødvendigvis holdets stiftelsesår.

HOLDIDENTITET · 2026

Om holdet

LTK
Licensland
Germany
Holdkategori
WT
Forkortelse
LTK
Cykelmærke
Trek
Holdets hjemmeside

SAMME HOLD · NYE NAVNE

Holdnavne gennem tiden

  1. 2023–2026
    Lidl - Trek ↗
  2. 2016–2023
    Trek - Segafredo ↗
  3. 2014–2015
    Trek Factory Racing ↗
  4. 2013
    RadioShack - Leopard ↗
Se tidligere holdnavne
  1. 2012
    RadioShack - Nissan ↗
  2. 2011
    Leopard Trek ↗
HOLDETS FARVERSæson 2026
Trøjebilledet er endnu ikke tilgængeligt.
Trøje afventer
SPILPOINT · 202694711778 importerede rytterresultater
Sejre21
Podier61
Top-10188
Bedste placering1
Gns. placering65,4
Gennemført1687

Baseret på importerede endagsløb og etaper i 2026. Klassementer tæller ikke med. Podier inkluderer sejre, og top-10 inkluderer podier. Gennemsnit gælder kun gennemførte resultater med placering. Holdstatistik bruger holdet på resultatdagen.

RYTTERKILOMETER · 2026245.877,8km samlet for holdets ryttere
Samlet ryttertid6579 t58 min31 sek
Resultater med distance1520 / 1687
Resultater med sluttid1577 / 1687

Kun importerede, gennemførte endagsløb og etaper i 2026. Kilometer kræver en oplyst løbsdistance; køretid kræver en gyldig samlet sluttid. Udgåede ryttere, træning og klassementer tæller ikke med. Holdets tal er summen af hver rytters kilometer og tid på det hold, resultatet angiver. Manglende data medregnes ikke.

Holdets resultater pr. rytter

RytterResultaterSejrePodierTop-10Spilpoint
Herre eliteMILAN Jonathan551114171414
Herre eliteSKJELMOSE Mattias6703211017
Herre eliteCICCONE Giulio510816930
Herre elitePEDERSEN Mads421417827
Herre eliteAYUSO Juan511514798
Herre eliteWALSCHEID Max641412523
Herre eliteSIMMONS Quinn48248504
Herre eliteVACEK Mathias612311491
Herre eliteGEE-WEST Derek64018470
Herre eliteTEUTENBERG Tim Torn670310469
Herre eliteBAGIOLI Andrea59127285
Herre eliteSÖDERQVIST Jakob62246266
Herre eliteSOBRERO Matteo52014241
Herre eliteAlbert Withen Philipsen13005208
Herre eliteKRAGH ANDERSEN Søren46006207
Herre eliteThibau Nys27023190
Herre eliteHéctor Álvarez Martínez30016168
Herre eliteOOMEN Sam5500280
Herre eliteMOLLEMA Bauke4700371
Herre eliteSKUJIŅŠ Toms5500362
Herre eliteTHEUNS Edward6300260
Herre eliteBERNARD Julien6500349
Herre eliteKONRAD Patrick6301147
Herre eliteMOSCA Jacopo6900041
Herre eliteVERONA Carlos6401141
Herre eliteCONSONNI Simone5700027
Herre eliteLiam O'Brien700020
Herre eliteEGHOLM Kristian1800111
Herre eliteJack Ward30009
Herre eliteKÄMNA Lennard670008
Herre eliteEñaut Urkaregi Sanz60007
Herre eliteSUNEKÆR NORSGAARD Mathias640014
Herre eliteGRINDLEY Sebastian100003
Herre eliteAndrea Bessega70000
Herre eliteBENZ Benedikt120000
Herre eliteMats Vanden Eynde10000
Herre eliteGabriele Scagliola3000-5
Herre eliteLouis Leidert1000-5
Herre eliteMartin Pedersen14000-5
Herre elitePatrick Boje Frydkjær10000-5
Herre eliteMICHIELSEN Thor12000-10
Herre eliteGEOGHEGAN HART Tao30000-13
Herre eliteGHEBREIGZABHIER Amanuel61000-15
Herre eliteVERGAERDE Otto55000-19

Ryttere i 2026

Viser ryttere, hvis senest importerede startliste eller resultat i denne sæson angiver dette hold. Listen kan være ufuldstændig.