Spring til indhold
SÆSON 2022 HERRE & DAME ELITE
← Løbskalender

CYKELHOLD · 2022

Israel - Premier Tech

Holdet kort fortalt

Israel - Premier Tech er registreret med holdkategori WT og licensland Israel i holdprofilen for 2022. Holdets forkortelse er IPT. Det registrerede cykelmærke er Factor. Den registrerede holdhistorik går tilbage til 2015 og kan omfatte tidligere holdnavne.

Sæsonen 2022

Israel - Premier Tech er registreret med 5.532 spilpoint i 2022, fordelt på 1.968 importerede rytterresultater fra 46 ryttere. Resultaterne omfatter 13 sejre, 42 podieplaceringer og 130 placeringer i top-10.

Om datagrundlaget

Baseret på importerede holdoplysninger og endags- og etaperesultater i 2022. Resultater tilskrives holdet på resultatdagen. Sejre indgår i podieplaceringerne, som også tæller med i top-10. Samlede klassementer indgår ikke, og historikken angiver ikke nødvendigvis holdets stiftelsesår.

HOLDIDENTITET · 2022

Om holdet

IPT
Licensland
Israel
Holdkategori
WT
Forkortelse
IPT
Cykelmærke
Factor
Holdets hjemmeside

SAMME HOLD · NYE NAVNE

Holdnavne gennem tiden

  1. 2026
    NSN Cycling Team ↗
  2. 2022–2025
    Israel - Premier Tech ↗
  3. 2020–2021
    Israel Start-Up Nation ↗
  4. 2017–2019
    Israel Cycling Academy ↗
Se tidligere holdnavne
  1. 2015–2016
    Cycling Academy Team ↗
HOLDETS FARVERSæson 2022
Trøjebilledet er endnu ikke tilgængeligt.
Trøje afventer
SPILPOINT · 202255321968 importerede rytterresultater
Sejre13
Podier42
Top-10130
Bedste placering1
Gns. placering69,0
Gennemført1761

Baseret på importerede endagsløb og etaper i 2022. Klassementer tæller ikke med. Podier inkluderer sejre, og top-10 inkluderer podier. Gennemsnit gælder kun gennemførte resultater med placering. Holdstatistik bruger holdet på resultatdagen.

RYTTERKILOMETER · 2022296.272,8km samlet for holdets ryttere
Samlet ryttertid7244 t30 min03 sek
Resultater med distance1761 / 1761
Resultater med sluttid1636 / 1761

Kun importerede, gennemførte endagsløb og etaper i 2022. Kilometer kræver en oplyst løbsdistance; køretid kræver en gyldig samlet sluttid. Udgåede ryttere, træning og klassementer tæller ikke med. Holdets tal er summen af hver rytters kilometer og tid på det hold, resultatet angiver. Manglende data medregnes ikke.

Holdets resultater pr. rytter

RytterResultaterSejrePodierTop-10Spilpoint
Herre eliteNIZZOLO Giacomo591513573
Herre eliteCLARKE Simon51149463
Herre eliteWOODS Michael642510434
Herre eliteFUGLSANG Jakob58129417
Herre eliteHOULE Hugo65135392
Herre eliteSTRONG Corbin54139392
Herre eliteBEVIN Patrick60235360
Herre eliteBARBIER Rudy39038300
Herre eliteGOLDSTEIN Omer69147268
Herre eliteEINHORN Itamar46116227
Herre eliteHAGEN Carl Fredrik66004226
Herre eliteIMPEY Daryl71122216
Herre eliteVANMARCKE Sep48124193
Herre eliteVAN ASBROECK Tom63005191
Herre eliteBOIVIN Guillaume71004136
Herre eliteNEILANDS Krists72013134
Herre eliteBIERMANS Jenthe68005130
Herre eliteZABEL Rick57003129
Herre eliteTEUNS Dylan11013126
Herre eliteFROOME Chris6201173
Herre eliteDE MARCHI Alessandro8000363
Herre eliteDOWSETT Alex6800251
Herre elitePICCOLI James5500247
Herre eliteBEN MOSHE Yuval1000131
Herre eliteGEE-WEST Derek1500124
Herre eliteSebastian Berwick5200119
Herre eliteNIV Guy5200115
Herre eliteJONES Taj6300113
Herre eliteWÜRTZ SCHMIDT Mads4300112
Herre eliteSAGIV Gay3601110
Herre eliteGOLDSTEIN Edo90009
Herre eliteBRÄNDLE Matthias720112
Herre eliteHERMANS Ben190002
Herre eliteRICCITELLO Matthew50000
Herre eliteMACKELLAR Alastair18000-1
Herre eliteRAISBERG Nadav7000-3
Herre eliteCole Kessler10000-5
Herre eliteFRIGO Marco13000-5
Herre eliteKOGUT Oded8000-5
Herre eliteHOLLYMAN Mason18000-6
Herre elitePICKRELL Riley4000-10
Herre eliteWEINBERG Roi2000-10
Herre eliteHOLLENSTEIN Reto72000-16
Herre eliteAGROTIS Alexandros9000-18
Herre eliteCATAFORD Alexander56000-20
Herre elitePUPPIO Antonio18000-47

Ryttere i 2022

Viser ryttere, hvis senest importerede startliste eller resultat i denne sæson angiver dette hold. Listen kan være ufuldstændig.