SÆSON 2026 HERRE & DAME ELITE
← Løbskalender

CYKELHOLD · 2026

XDS Astana Team

SPILPOINT · 202676781436 importerede rytterresultater
Sejre15
Podier47
Top-10162
Bedste placering1
Gns. placering65,1
Gennemført1339

Baseret på importerede endagsløb og etaper i 2026. Klassementer tæller ikke med. Podier inkluderer sejre, og top-10 inkluderer podier. Gennemsnit gælder kun gennemførte resultater med placering. Holdstatistik bruger holdet på resultatdagen.

RYTTERKILOMETER · 2026193.363,5km samlet for holdets ryttere
Samlet ryttertid5330 t24 min39 sek
Resultater med distance1181 / 1339
Resultater med sluttid1275 / 1339

Kun importerede, gennemførte endagsløb og etaper i 2026. Kilometer kræver en oplyst løbsdistance; køretid kræver en gyldig samlet sluttid. Udgåede ryttere, træning og klassementer tæller ikke med. Holdets tal er summen af hver rytters kilometer og tid på det hold, resultatet angiver. Manglende data medregnes ikke.

Holdets resultater pr. rytter

RytterResultaterSejrePodierTop-10Spilpoint
Herre eliteSCARONI Christian390618877
Herre eliteSILVA Guillermo Thomas436913848
Herre eliteKANTER Max391615767
Herre eliteROMELE Alessandro43039564
Herre eliteMALUCELLI Matteo40258512
Herre eliteMULUBRHAN Henok501313464
Herre eliteFORTUNATO Lorenzo560010378
Herre eliteBALLERINI Davide63227344
Herre eliteRODRÍGUEZ Cristián48017341
Herre eliteTEUNISSEN Mike47027336
Herre eliteTEJADA Harold59016328
Herre eliteULISSI Diego47038281
Herre eliteBETTIOL Alberto47124255
Herre eliteHIGUITA Sergio42003237
Herre eliteCHAMPOUSSIN Clément38005203
Herre eliteSYRITSA Gleb41125154
Herre eliteVELASCO Simone50003143
Herre eliteFEDOROV Yevgeniy44113115
Herre eliteVINOKUROV Nicolas50003108
Herre eliteTONEATTI Davide3900385
Herre eliteDELLE VEDOVE Alessio2600280
Herre eliteLÓPEZ Harold Martín3700067
Herre eliteCONCI Nicola3501359
Herre eliteARVANITOU Nikiforos700257
Herre eliteVAN BEKKUM Darren5300254
Herre eliteGATE Aaron5400253
Herre eliteFOFONOV Artëm2000037
Herre eliteSCALCO Matteo2500129
Herre eliteKAJAMINI Florian Samuel1000011
Herre eliteSCHRETTL Marco340009
Herre eliteBASHLYKOV Vladislav30000
Herre eliteBASSET Pierre-Henry130000
Herre eliteDINMUKHAMETOV Ramis50000
Herre eliteGALBUSERA Pietro50000
Herre eliteNEGRENTE Mattia50000
Herre eliteZHUMAKAN Alisher50000
Herre eliteGONOV Lev36000-5
Herre eliteLANGELLOTTI Victor15000-5
Herre eliteMELLANO Ludovico Maria2000-5
Herre eliteZANUTTA David1000-5
Herre eliteLIVYNS Arjen44000-8
Herre eliteZANINI Simone6000-10
Herre eliteWANG Gustav21000-15
Herre eliteSU Haoyu21000-30
Herre eliteKUZMIN Anton28000-35

Ryttere i 2026

Viser ryttere, hvis senest importerede startliste eller resultat i denne sæson angiver dette hold. Listen kan være ufuldstændig.